spódnica ze wstawką
9

Jak łatwo uszyć spódnicę ze wstawką?

Od jakiegoś czasu widywałam w internecie sukienki i spódnice z poziomymi prześwitującymi wstawkami. Zapamiętałam sobie takie modele i gdy postanowiłam uszyć przyjaciółce spódnicę na urodziny od razu do głowy przyszła mi taka elegancka, niby prosta, ale z drugiej strony z pazurem. Potem stwierdziłam, że jak już będę szyła jedną, to machnięcie drugiej dla siebie nie zajmie znacznie więcej czasu, zwłaszcza, że spódnice z kontrafałdami mam już opanowane. Kwestią problematyczną pozostawał materiał na wstawkę. W sklepach z tkaninami pooglądałam tiule i szyfony, które zupełnie mi nie pasowały i już miałam przeszukiwać internet w poszukiwaniu czegoś, co się nada, gdy weszłam do pasmanterii i stanęłam przed ścianą z tasiemkami. Eureka! Przecież doskonale będzie pasowała szyfonowa wstążka, dodatkowo będzie już miała wykończone brzegi!

Szycie spódnicy z taką sprytną wstawką było już bajką. No może nie całkiem, bo pierwszy model – dla siebie – wykroiłam za krótki, przez co wstawka wylądowała zdecydowanie za wysoko i musiałam się ratować dosztukowywaniem paska materiału. Potem niechcący zahaczyłam o wstawkę żelazkiem, co spowodowało minimalne nadtopienie. Ale drugi egzemplarz dla przyjaciółki powstał bez problemów. Materiał to bawełna z małym dodatkiem elastanu plus szyfonowa wstążka o szerokości 5 cm na wstawkę.

Moja instrukcja szycia spódnicy ze wstawką pojawiła się na papavero.

A Wy macie takie genialnie proste rozwiązania?

spódnica z prześwitem kontrafałdy spódnica z kontrafałdami tył spódnicy ze wstawką

 

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Jak się wyleczyć z zakupoholizmu?* + Polecane wpisy
Inaczej niż zwykle - spódnica midi
 • Rzeczywiście podpowiedziałaś świetny patent na tą wstawkę 🙂 No i fajna instrukcja na papavero . Spódniczka niby czarna, klasyka klasyki, ale ta wstawka nadaje jej zdecydowanie bardziej wyrafinowany charakter.

  • Dziękuję 🙂 Patent jest świetny, wszystko można w ten sposób urozmaicić bez większego wysiłku

 • Też tęsknym okiem spoglądam na te wstawki – zdecydowanie dodają pazura i „seksu” 🙂 Dziękuję za inspirację. A pomysł ze wstążką – genialny!

  • Dziękuję i życzę wprowadzenia patentu w życie 🙂 Spodobały mi się kiedyś też dłuższe spódnice z kilkoma wstawkami różnej szerokości. Możliwości wykorzystania go jest mnóstwo 🙂

 • Och, tak! Wstawka zdecydowanie nadaje charakteru nawet najprostszej spódnicy, czy sukience. Lubię takie przenoszenie „trendów” w projekty DIY <3

  • Też bardzo lubię własnymi siłami odtwarzać coś, co mi się spodobało 🙂

 • Fajna, też za mną chodzi taka spódniczka z prześwitującą wstawką 🙂

  • Uszyj sobie koniecznie, ja się czuję w niej bardzo kobieco i pewnie 🙂

 • Pingback: Całkiem mała czarna sukienka - Uszyta()